DZIECI LUBIĄ MISIE, MISIE LUBIĄ DZIECI!

12 października przedszkolaki ze Skibniewa obchodziły Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Jest to święto ustanowione na pamiątkę rocznicy pierwszego wydania powieści A.A. Milne „Kubuś Puchatek”, które od kilku lat widnieje w kalendarzu imprez przedszkolnych.

Tego dnia maluchy i starszaki przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół, aby razem z nimi uczyć się i bawić. Dzieci opowiadały o swoich misiach, segregowały je według określonej cechy i razem z nimi tańczyły przy znanych dziecięcych przebojach „Dwa misie”, „Jadą, jadą misie” i „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Był urodzinowy tort, życzenia i laurki dla jubilata, a także słodki misiowy deser – wafelki z miodem.

Impreza trwała cały dzień. Misie towarzyszyły dzieciom w większości przedszkolnych czynności, dodawały otuchy, pocieszały… Nawet podczas zabaw swobodnych jeździły autkami i mieszkały w domkach z klocków, bo przecież nawet dorośli wiedzą, że miś to najwierniejszy kompan każdego małego człowieka.

Małgorzata Jóźwiuk